logo

Aktualności Brokera Ubezpieczeniowego

Zweryfikuj jakość swoich programów ubezpieczeniowych!

Skontaktuj się z szefem działu audytu – audyt@wtb.com.pl

Podpisaliśmy porozumienie z globalnym liderem w ubezpieczeniach podróży typu „Corporate Travel”, posiadającym własną, ogólnoświatową sieć assistance!

Ubezpieczenie zdrowotne zagranicznych podróży służbowych [polisa MKL „Międzynarodowe Koszty Leczenia”] to oferta ubezpieczeń dedykowanych przede wszystkim dla firm sektora transportowego [TSL].

Polisa MKL „Międzynarodowe Koszty Leczenia” stanowi uzupełnienie dla ochrony wynikającej z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), czyli świadczeń zdrowotnych, których koszty pokrywa państwo. Warto wiedzieć, że jeżeli ustawodawstwo danego państwa przewiduje koszty współpłacenia za określone świadczenia zdrowotne, uprawniony otrzymujący świadczenia na podstawie EKUZ również jest zobowiązany je ponieść i nie podlegają zwrotowi. W praktyce ochrona w ramach EKUZ jest ograniczona.

Należy ponadto pamiętać, że zgodnie z ustawą to pracodawca ponosi koszty leczenia związane z nagłym zdarzeniem podczas wyjazdu służbowego pracownika, którego skutkiem jest uszczerbek na zdrowiu lub śmierć.

Dzięki podpisaniu porozumienia ze światowym liderem w ubezpieczeniach podróży typu „Corporate Travel”, Kancelaria Brokerska WTB oferuje polisy, które charakteryzuje szeroki zakres świadczeń, nowatorskie rozwiązania i wieloletnie międzynarodowe doświadczenie, w tym najwyższej klasy serwis assistance!

Więcej o polisie MKL „Międzynarodowe Koszty Leczenia” tutaj – kliknij.
 

Kancelaria Brokerska WTB Sp. z o.o.
tel. kom. 606 11 88 00

wtb@wtb.com.pl

 

f