logo

Blog Brokera Ubezpieczeniowego

Jeśli chcecie poruszyć jakiś temat ubezpieczeniowy napiszcie do nas!

Propozycje przesyłajcie na adres: – blog@wtb.com.pl

Początek roku to idealny moment na podsumowania dokonań w obszarze sponsoringu i filantropii zrealizowanych w roku poprzednim. Mistrzostwo Polski w rajdach i Mistrzostwo Świata w kulturystyce to największe osiągnięcia naszych podopiecznych.

Jako jeden z największych w regionie wielkopolskim brokerów ubezpieczeniowych i podmiot odpowiedzialny społecznie od kilkunastu lat angażujemy się w działalność filantropijną oraz sponsoringową. W tym okresie nasze wsparcie objęło przedsięwzięcia z takich obszarów, jak sport, kultura, czy bezpieczeństwo. Nasza aktywność w tym obszarze związana jest z głównie regionem wielkopolski, gdzie przede wszystkim prowadzimy działalność biznesową w sektorze profesjonalnych ubezpieczeń dla firm. Co zatem udało nam się dokonać wspólnie z Partnerami? Przedstawiamy najważniejsze osiągnięcia minionego roku.

Sponsoring CSR Filantropia w branży ubezpieczeniowej Broker Ubezpieczeniowy WTB 2

SPORT

Sponsoring sportu to obszar, w którym jesteśmy zaangażowani w największym zakresie. Wspieramy popularnego w regionie leszczyńskim rajdowca z zespołu HERBI RALLY TEAM, dla którego miniony rok był jednym z najlepszych w karierze. Prowadząc Mitsubishi Lancer HERBI został Mistrzem Polski 2021r. w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski klasy 4A. Wcześniej w latach 2017 i 2018 zdobywał w tych rajdach wicemistrzostwo Polski.

Tytuł mistrzowski z 2021 to czwarty złoty medal w rajdowej karierze. Wcześniej, w latach 2010 (klasa N3), 2011 (klasa 8), 203 (klasa 8) triumfował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zdobycie złotych medali Mistrza Polski w obu kategoriach to sztuka, która udała się niewielu wyczynowym rajdowcom. HERBI to wreszcie zwycięzca tegorocznego 44 Rajdu Yeti, największego lokalnego wydarzenia rajdowego. który wygrał już po raz… 6-ty .

Mistrzynią Świata 2021 roku Federacji IBFF kat. Ms. WELLNESS została z kolei Agnieszka Witkowska na co dzień trener personalny z Leszna. To nie jedyne jej ubiegłoroczne osiągnięcie. Mistrzostwo Świata poprzedziły tytuły krajowe. Najpierw tytuł Mistrzyni Debiutów Federacji IBFF&WPF, a następnie Mistrzostwo Polski Federacji IBFF&WPF w kategorii Bikini Fitness. Kancelaria Brokerska „WTB” wsparła finansowo przygotowania do zawodów, podczas których Agnieszka zdobyła w/w tytuły mistrzowskie. Warto wspomnieć, że prywatnie Pani Agnieszka jest partnerką Daniela Lomana, Mistrza Świata z 2020 roku ze Słowenii, w kulturystyce kat. super ciężkiej, którego również wspieraliśmy podczas przygotowań do zawodów.

Jesteśmy pełni uznania dla wysiłków i determinacji naszych podopiecznych, a wreszcie dla ich sukcesów w minionym roku - mówi Tomasz Witkowski prezes zarządu Kancelarii Brokerskiej WTB - To bezprecedensowe osiągnięcia, cieszymy się, że jesteśmy ich częścią - dodaje.

W swoim zaangażowaniu nie mogliśmy pominąć najpopularniejszej dyscypliny sportowej w naszym kraju, czyli piłki nożnej. Współpraca sponsoringowa z zasłużonym dla regionu średzkiego klubem KS Polonia Środa Wielkopolska, datuje się od lutego 2020 roku i obejmuje wsparcie finansowe dla III – ligowej sekcji piłkarskiej. Średzka drużyna w bieżących rozgrywkach Grupy 2 zajmuje 8 miejsce. Uzupełnieniem naszego zaangażowania w piłkę jest pomoc finansowa dla klubu MTS Pawłowice grającego na szczeblu okręgowym. Po rundzie jesiennej zespół zajmuje aktualnie 6 pozycję w swojej grupie rozgrywkowej.

Tomasz Witkowski prezes zarządu Kancelarii Brokerskiej WTB członek Conecto Broker

Tomasz Witkowski prezes zarządu Kancelarii Brokerskiej WTB

KULTURA

W minionym roku byliśmy Partnerem 17 Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Lesznie. To kolejny już rok, gdy wspieraliśmy to prestiżowe w skali kraju muzyczne wydarzenie, organizowane przez Fundację Edukacyjną Pro Musica. Każdego roku biorą w nim udział słuchacze i wykładowcy z Polski i zagranicy, w tym wybitni specjaliści z zakresu wokalu, fortepianu, saksofonu, trąbki, puzonu, gitary basowej, kontrabasu, czy perkusji.

Było to spotkanie z jazz-em na wysokim poziomie - mówi Tomasz Witkowski prezes zarządu Kancelarii Brokerskiej WTB - Jestem przekonany, że o nazwiskach wielu młodych wykonawców , prezentujących swój talent na leszczyńskiej scenie, będzie wkrótce głośno - dodaje.

BEZPIECZEŃSTWO

2021 r. był kolejnym rokiem wsparcia Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego OSP w Głogowie. Jednostka działa od lipca 2010 roku. Tworzą ją wolontariusze, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas oraz ryzykują bezpieczeństwem i życiem by pomagać innym. Wsparcie Kancelarii Brokerskiej WTB polegało na pokryciu kosztów zakupu polisy Odpowiedzialności Cywilnej. Pomoc ta jest zgodna z misją kancelarii, którą jest rozszerzania strefy bezpieczeństwa swoich klientów i partnerów.

Jeśli chodzi o plany na 2022, Tomasz Witkowski prezes zarządu Kancelarii Brokerskiej WTB podkreślił, że pomoc jest zawsze powiązana z sytuacją rynkową i możliwościami finansowymi. Analizujemy aktualnie projekty na nowy 2022 r. i zestawiamy z prognozami rynkowymi, tak by do końca pierwszego kwartału określić zakres tegorocznego wsparcia.

Kancelaria Brokerska WTB Sp. z o.o.
tel. kom. 606 11 88 00

wtb@wtb.com.pl

 

f