logo

Kim jest broker ubezpieczeniowy?

Zweryfikuj jakość swoich programów ubezpieczeniowych!

Skontaktuj się z szefem działu audytu – audyt@wtb.com.pl

Broker Ubezpieczeniowy to profesjonalista, który dzięki doświadczeniu i wiedzy z prawa ubezpieczeniowego zwiększa szanse Klienta w relacjach z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi oraz pewność wypłaty odszkodowań.

Broker ubezpieczeniowy jest wyspecjalizowanym doradcą z zakresu ubezpieczeń, który na podstawie udzielonego pełnomocnictwa prowadzi działania na rzecz i w imieniu Klienta, w przeciwieństwie do Agenta Ubezpieczeniowego, reprezentującego wyłącznie interesy danego Towarzystwa Ubezpieczeniowego.

Dzięki niezależności, Broker Ubezpieczeniowy dobiera produkty ubezpieczeniowe z różnych Towarzystw, najlepiej zabezpieczające zdefiniowane ryzyka Klienta, a dzięki kompleksowemu podejściu, często zmniejsza koszty składek, a tym samym całej ochrony ubezpieczeniowej.

Kluczowa w prowadzeniu brokerskich usług doradczych jest nie tylko znajomość dostępnych na rynku produktów ubezpieczeniowych, ale przede wszystkim znajomość prawa i umiejętność takiego konstruowania warunków umów ubezpieczenia, które gwarantują skuteczną i szybką likwidację szkód.

Skutecznie likwidujemy ponad 1000 szkód rocznie!

 

Po co firmom broker?

A po co nam lekarz, czy radca prawny ? Możemy przecież pójść sami do apteki, zakupić leki, w sądzie również możemy bronić się sami. Z naszego doświadczenia wynika, że w części firm dominuje podejście dorywcze. Podpisuje się kolejne umowy, które lądują na półce, aż do momentu wygaśnięcia polisy. Niekiedy bez świadomości, że te polisy de facto nie dają prawidłowej ochrony. Często różne elementy majątku ubezpiecza wielu pośredników, co powoduje, że nikt tak naprawdę nad tym nie panuje. Rozproszona odpowiedzialność, to żadna odpowiedzialność. Jeśli więc firma nie ma brokera, to wcześniej czy później zapomina o realnej ochronie. Brakuje strategicznego podejścia do ryzyka, zmapowania go w relacji do wszystkich występujących w firmie ryzyk, ciągłego śledzenia jak zmieniają się przepisy, czy nasz program jeszcze zapewnia nam bezpieczeństwo, czy koszty naszej ochrony można zminimalizować nie ograniczając jej zakresu. Broker jest potrzebny do strategicznego zarządzania ryzykiem. Świadomość tego rośnie i coraz więcej klientów korzysta z usług brokerów.

Czytaj więcej: Po co firmom broker?

 

Działalność brokera ubezpieczeniowego regulowana jest ustawowo i podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego.

Kim jest broker ubezpieczeniowy?

Kancelaria Brokerska WTB Sp. z o.o.
tel. kom. 606 11 88 00

wtb@wtb.com.pl

 

f